Bank Gospodarstwa Krajowego

Logo Banku Gospodarstwa Krajowego

Jesteśmy polskim bankiem rozwoju, jedyną taką instytucją w Polsce. Naszą misją jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Już w 2025 roku chcemy być liderem w tworzeniu i realizowaniu programów, które wzmacniają stabilną i konkurencyjną gospodarkę, wspieraną przez silny kapitał społeczny.

Jak działamy na rzecz dostępności?

Dostępność jest wpisana w filary naszej strategii, wartości i cele, dlatego rok 2023 ogłosiliśmy rokiem dostępności w BGK. Ideę dostępności promujemy również poprzez szereg działań, inicjatyw i programów. Oferujemy produkty, które wspierają dostępność oraz zapewniamy liczne udogodnienia dla naszych klientów i pracowników.

Produkty, które wspierają dostępność

Jesteśmy operatorem Rządowego Programu Fundusz Dostępności oraz udzielamy pożyczek na zapewnienie dostępności. W ten sposób likwidujemy bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami w całej Polsce.

Udogodnienia dla naszych klientów

  • Oferujemy możliwość rozmowy w języku migowym.
  • Dostarczamy dokumenty w dowolnym formacie.
  • Stosujemy prosty język.
  • Dbamy o dostępność cyfrową naszej strony internetowej.

Udogodnienia dla naszych pracowników ze szczególnymi potrzebami

  • Tworzymy przyjazne i dostępne miejsce pracy.
  • Organizujemy spotkania warsztatowo-integracyjne i webinary.
  • Dbamy o dodatkowe wyposażenie stanowisk pracy.

Nie przestajemy słuchać potrzeb naszych pracowników i wprowadzamy nowe rozwiązania, które sprawiają, że BGK jest otwartym miejscem pracy.

„Kwestia zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami wpisuje się w szeroki kontekst strategiczny nowoczesnego biznesu. Dostępność produktów i usług jest mocno powiązana z transformacją cyfrową i technologiczną, dostępność w obszarze architektonicznym, komunikacyjnym i informacyjnym jest filarem społecznej odpowiedzialności biznesu, elementem polityki wspierania różnorodności i inkluzji społecznej. Dostępność jest zatem immanentną częścią "S" w ESG i przez to stanowi ważny komponent działań na rzecz zrównoważonego rozwoju."

Julita Dul-Tomczuk
Ekspert ds. dostępności