Inspiracje - Amazon

Przesyłanie strumienia audio z urządzeń Fire TV Amazon do aparatów słuchowych

Organizacja wiodąca: Amazon

Partner: Cochlear – australijski producent implantów słuchowych

Partner: Starkey – amerykański producent aparatów słuchowych

Dzięki technologii opracowanej we współpracy Amazon i Cochlear po raz pierwszy osoby z ubytkiem słuchu mogą przesyłać strumieniowo dźwięk ze swoich inteligentnych telewizorów Amazon Fire TV bezpośrednio do swoich implantów słuchowych Cochlear za pośrednictwem otwartego protokołu Audio Streaming for Hearing Aids (ASHA).

Nowe rozwiązanie firm Amazon i Cochlear umożliwia użytkownikom implantów ślimakowych wygodniejsze oglądanie filmów oraz  odcinków programów telewizyjnych dostępnych w serwisach Netflix, Prime Video i innych serwisach streamingowych, a także w lokalnych sieciach telewizyjnych.

Projekt opiera się na współpracy Amazona z firmą Starkey, która zajmuje się aparatami słuchowymi, co stanowi kolejny krok w staraniach o poprawę dostępności rozrywki dla osób niesłyszących lub niedosłyszących. Dzięki tej funkcji aparaty słuchowe łączą się z Fire TV na poziomie systemu, co pozwala użytkownikowi cieszyć się nie tylko dźwiękiem z ulubionych aplikacji, ale także Alexą, muzyką i np. dźwiękami nawigacji.

Źródło: